İletişim
Nurtepe Mah. Alibeyköy Cad, Çam Sk. No35/A,
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Work Inquiries
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Back

Apple Müzik’e Canlı Konserler Geliyor

Apple, müzik servisi Apple Music’e yeni bir özellik çıkardı. Apple Music Sessions ismi verilen bu özellik, kullanıcıların dünyaca ünlü şarkıcıların canlı konserlerine ulaşmasına olanak tanıyacak.

Spotify ve YouTube Music gibi milyonlarca kullanıcıya sahip olan müzik programları, uygulamalarına yeni özellikler getirerek kullanıcı deneyimini iyileştirmeye çalışıyor. Teknoloji devi Apple tarafından geliştirilen müzik uygulaması Apple Music de aynı şekilde diğer platformlarla olan rekabette öne çıkmak için yeni özelliklerini platformuna ekleyecek.

Dev firma, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla Apple Music servisine bir yeni özelliği daha ekleyeceğini açıkladı. Platforma eklenen yeni hizmete ‘Apple Music Sessions’ ismi verildiği duyuruldu. Bu özellik, bir diğer popüler müzik servisi Spotify’ın ‘Spotify Sessions’ hizmeti ile benzer niteliklere sahip.

apple music

apple music

Sanatçıların konserleri yüksek kalitede dinlenebilecek

Duyurulara göre Apple Music Sessions, hem dünyaca ünlü şarkıcıların hem de yeni yeni büyüyen sanatçıların canlı performansları yer alacak. Ayrıca bu performansların ‘uzamsal ses’, yani ‘spatial audio’ desteğiyle dinlenebileceği de şirket tarafından yapılan açıklamalarda gün yüzüne çıktı.

Bunun yanı sıra Apple Music Sessions’da yer alacak bu canlı çalışmaların dünya çapındaki Apple Music stüdyolarında kaydedileceği de açıklandı. Ek olarak bu performansların filme alındığı; yani uygulamanın kullanıcılarının yüksek ses kalitesi ile birlikte videoları da izleyebileceği açıklandı.

Halihazırda Apple Music abonesi olan insanlar, şimdiden bazı canlı performanslara ulaşabiliyor. Platformun ABD’nin Tennessee eyaletinin Nashville şehrindeki stüdyolarında kaydedilen bu konserler, Carrie Underwood ve Tenille Townes gibi dünyaca ünlü şarkıcıların performanslarını barındırıyor.

Etüd Bilişim
Etüd Bilişim
https://www.etud.com

​​​Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamızdoğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.