İletişim
Nurtepe Mah. Alibeyköy Cad, Çam Sk. No35/A,
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Work Inquiries
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Back

Apple Watch 8’de Ateş Ölçer Mi Olacak?

Bloomberg sitesinde yazar olan Mark Gurman, Apple hakkında yazdığı söylentilerin doğru çıkmasıyla geniş çevrelerce tanınır. Kendisinin son haberinde Apple Watch Series 8’de bir ateş ölçer mekanizması bulunacağını iddia ediyor.
Apple’ın giyilebilir teknolojiler kategorisinde en popüler ürünü olan Apple Watch’ın son serisi Series 8 hakkında yeni iddialar ortaya çıktı.

Şimdi ortaya çıkan bir iddiaya göre, daha doğrusu daha önce Apple hakkında yaptığı tahminleri doğru çıkan Bloomberg yazarı Mark Gurman’a göre Apple Watch Series 8’te bir vücut ısısı ölçme teknolojisi bulunacak.

Apple Watch 8 vücut ısınızı ölçebilecek!

Gurman, Apple Watch Series 8’in vücut ısısı algılama özelliğine sahip olacağını söylüyor. Vücut ısısı özelliği, alın veya bilek termometresi gibi belirli bir okuma sağlamaz ancak ateşiniz olduğunu anlayarak size bildirebilir. Daha sonra Apple Watch, doktorunuzla konuşmanızı veya gerçek bir termometre kullanmanızı önerebilir.

Apple Watch Series 8’e bu yıl içinde gelecek olan vücut ısısı sensörü teknolojisi özelliği, vücudunuzda neler olduğu hakkında size bir fikir verebilecek ve tıbbi bilgi içermesi gerekmeyen kandaki oksijen oranı sensörüne benzer olacak gibi görünüyor.

Tabii ki Apple’ın yıllar önce teknolojik aletlere getirilmiş eski özellikleri ‘yepyeni, harika’ şeklinde sunmasına hepimiz alışkınız. Bu yeni teknoloji de onlardan biri olabilir.

apple watch 8

apple watch 8

Yeni Apple Watch’da Kamera da Olabilir

Akıllı saatler gibi giyilebilir cihazlar her geçen gün gelişmeye devam ederken Apple, geçen gğnlerde tartışma yaratacak bir patentle gündeme geldi. ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından geçen günlerde onaylanan yeni patent, Apple’ın akıllı saatlerinin pinine kamera yerleştirmesini sağlıyor.

Apple Watch’ların dijital pininde kamera bulunmasının önünü yasal olarak açan yeni teknoloji patenti, kameranın muhtemel işlevlerini de açığa çıkardı. Patentte paylaşılan açıklamalara göre bilekte bulunacak kamera, kullanıcıların el hareketlerini algılayabilecek ve sadece bir el hareketiyle fotoğraf çekmeyi sağlayabilecek.

Bununla birlikte kamera, standart bir kamera görevi görerek doğrudan bilekten çıkarılarak da fotoğraf veya video çekebilecek. Ayrıca paylaşılan bir başka görsele göre Apple Watch’ın gövdesi, kayıştan çıkarılarak tıpkı bir aksiyon kamerası gibi görev yapabilecek. Tabii akıllı saate eklenen kamera, pek çok gizlilik tartışmasını da beraberinde taşıyabilme potansiyeli taşıyor.

Etüd Bilişim
Etüd Bilişim
https://www.etud.com

​​​Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamızdoğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.