İletişim
Nurtepe Mah. Alibeyköy Cad, Çam Sk. No35/A,
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Work Inquiries
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Back

Kızılay, Metaverse Evrenine Katılıyor!

Kızılay ile Meta arasında yapılan anlaşma ile ilk yardım ve afetlere hazırlık gibi alanlarda farkındalığı arttırmak için çalışma başlatıldı. İsviçre’nin Cenevre şehrinde Kızılay Genel Başkanı ve IFRC Genel Başkan Yardımcısı Dr. Krem Kınık ve Meta çalışanları arasında gerçekleştirilen anlaşmaya göre Kızılay’ın gerçekleştirdiği projeler Facebook, Instagram ve Whatsapp üzerinden ulusal derneklerin kullanımına sunulabilecek.

Kızılay metaverse evreninde eğitimlere başlıyor.  Toplantı ’da varılan anlaşma ile başta Kızılay olmak üzere dünyadaki tüm derneklerin geleceğin dünyasında yerini şimdiden edinmesine yönelik önemli bir anlaşmaya imza atıldı.

Eğitimler Metaverse Dünyasına Taşınacak

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, anlaşmanın toplumda afet ve ilk yardım bilincini arttırması ve yeni neslin bu konudaki anlayışını artırması açısından da önemli olduğunu belirterek, “Geleceğe dönük anlaşmalarımız arasında öne çıkan konulardan bir tanesi Metaverse dünyası oldu” dedi.

kızılay metaverse evrenine katılıyor

İlk yardım ve doğal afetlere hazırlık gibi alanlarda farkındalığı arttırmak ve bireyleri daha hazırlıklı hale getirmek için Metaverse’n yarattığı imkanlardan faydalanacak çözümler üretmek için iş birliğine başlıyoruz ifadelerini kullandı.

Yapılan görüşmenin ardından varılan anlaşmada,  afetlerle ilgili farkındalık oluşturmak için gerçekleştirilen etkinliklerde Facebook tarafından tüm ulusal dernekler için verilecek bir reklam parası konusunda da fikir birliğine varıldı.

Yeni Bir Dünya Metaverse

Meta şirketi ile varılan anlaşmayı değerlendiren Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Meta şirketiyle görüştüğümüz toplantıda mevcut iş birliklerinin geliştirilmesi yönünde fikir birliği sağladık. Bu iş birliğinin bizim açımızdan daha heyecan verici yanı ise bizim bir süredir beraber çalıştığımız projelerin artık dünya çapındaki tüm ulusal dernekler tarafından ulaşılması olacak. Özellikle Facebook, Instagram ve Whatsapp gibi sosyal ağların ulusal dernekler tarafından erişimi kolaylaştıracak eğitimler, reklam kampanyalarının güzel bir şekilde yönetilmesini sağlayacak dersler önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz öncelikli şeyler arasında” diye konuştu.

İş birliği kapsamında geleceğin dünyası Metaverse evreninde Kızılay’da yerini alacak. Kurum, İlk yardım ve afetlere hazırlık gibi alanlarda farkındalığı arttırmak ve bireyleri daha bilinçli hale getirmek için Metaverse‘in getirdiği imkanlardan faydalanacak çözümler üretmek için çalışmalara başlayacak. Bu ortaklığın Avrupa ve Orta Asya kıtalarından başlayarak tüm Ulusal Derneklere yeni fırsatlar ve avantajlar getirmesi hedefleniyor.

Etüd Bilişim
Etüd Bilişim
https://www.etud.com

​​​Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamızdoğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.