İletişim
Nurtepe Mah. Alibeyköy Cad, Çam Sk. No35/A,
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Work Inquiries
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Back

Whatsapp’a Mesajlara Emoji İle Tepki Verme Özelliği Geldi

Emoji, bir duyguyu, sembolü veya nesneyi temsil etmek için kullanılan küçük bir simgedir. Emoji, genellikle sosyal ağ uygulamaları ve metin mesajları yazabildiğiniz iletişim uygulamalarında görünür. Facebook’a ait anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, kısa süre önce bireysel ve grup sohbetleri için sohbet içi Mesaj Tepkileri özelliğini duyurmuştu. Bu özellik, Facebook, Telegram ve İnstagram’da gördüğümüze benzer olarak mesajlara belirli emojiler ile tepki vermenin yolunu açıyor. Kullanıcılar önceden belirlenmiş emojileri kullanarak mesajlara emoji ile basitçe bir tepki verebilecek. Özellik ilk başlarda yalnızca 6 emoji ile kullanılabilecek.

Ancak testler tamamladığında ve özellikler geliştikçe WhatsApp normalde mesajlarda kullanabileceğiniz tüm emojiler ile tepki vermeyi kullanılabilir hale getirmeyi düşünüyor. Eğer WhatsApp’ta mesajlara emojiler ile tepki vermek istiyorsanız ve yapamıyorsanız uygulamayı güncellediğinizden emin olun. Bununla birlikte güncelleme size gelmemiş de olabilir. Whatsapp böyle özellikler eklediğinde her cihaz için farklı tarihlerde güncelleme yayınlıyor.

Whatsapp Mesajlara Emoji İle Nasıl Tepki Verilir?

WhatsApp’taki mesaj tepkileri, mesajlara cevap olarak emoji göndermenin yarattığı karmaşıklığı ve gereksiz mesaj trafiğini ortadan kaldırabilir. Çünkü hepimiz whatsapp gruplarında sohbet yaparken bir kişinin mesajına arka arkaya emoji ile cevap verildiğinde birçok bildirim alırız. Bu durum hem gereksiz rahat edici hem de gereksiz mesaj trafiğidir.

Bu nedenle, WhatsApp’ta yeni Mesaj Tepkilerini denemek istiyorsanız, izlemeniz gereken adımlar aşağıdadır. Özelliğin şu anda aşamalı olarak kullanıma sunulduğunu ve özelliğin tüm cihazlar için kullanılama sunulmasının yaklaşık bir hafta süreceğini unutmayın. Bu nedenle, özelliğin sizin için mevcut olmaması durumunda biraz daha beklemeniz gerekecek.
Ayrıca, şu anda sadece belirli emojiler ile tepki verebilirsiniz. Whatsapp’ta mesajlara emoji ile tepki vermek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1.WhatsApp’ın en son sürümünü yükleyin ve açın
2.Herhangi bir sohbet penceresine veya grup sohbetine gidin
3.Şimdi, herhangi bir mesaja uzun basın (birkaç saniye basılı tutun) (hem gönderilen hem de alınan mesajlar için çalışır)
4.Birkaç tepki emojisi içeren yeni bir açılır pencere göreceksiniz.
5.Tepki vermek istediğiniz emojiye dokunun

 

Etüd Bilişim
Etüd Bilişim
https://www.etud.com

​​​Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamızdoğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.