İletişim
Nurtepe Mah. Alibeyköy Cad, Çam Sk. No35/A,
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Work Inquiries
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Back

Elon Musk Açıkladı: Tesla Satışları Durdurabilir

Elon Musk, Tesla’nın çok uzub teslimat süreleri nedeniyle elektrikli araçlarının bazı modellerinde sipariş almayı durdurabileceğini söyledi. Teknoloji geliştikçe ve elektrikli arabalar popülerlik kazandıkça insanlar elektrikli araç sipariş etmek için sıraya giriyorlar. ABD’de olan bu sipariş çıklgınlığı elektrikli araçların yaygın hale gelmesiyle ve petrol fiyatlarının artmasıyla ivme kazandı.

Tesla, Araçları Çok Geç Teslim Ediyor

Dünyadaki son gelişmeler ABD’nin çeşitli bölgelerinde Tesla firmasına verilen siparişlerde önemli bir artışa yol açtı. Mart ayında satılan birçok Tesla modeli için teslimat tarihi 2023 veya 2024 yıllarına verildi. Şimdi Tesla, bazı modellerde sipariş almayı durdurmayı bile düşünüyor. CEO Elon Musk, FT Future of Cars Konferansı’ndaki bir röportajda şunları söyledi:

Talep şu anda üretimi çok fazla aşıyor. Muhtemelen belirli bir süre için herhangi bir elektrikli araç için sipariş almayı sınırlayacağız veya durduracağız çünkü teslimat sürelerinin bir kısmı bir yıldan fazla zamana yayılıyor.

Bu açıklama, Tesla’nın ABD’deki en popüler araçlarından bazıları için birçok teslimat zaman süresini güncellemesiyle geldi. Temel Model Y için yeni bir sipariş vermek isterseniz teslimat zamanı Şubat 2023–Mayıs 2023 tarihlerini gösteriyor. Aracın Model Y Performance gibi daha pahalı sürümleri, Temmuz-Eylül 2022 arasında çok daha hızlı bir teslimat süresini vadediyor.

Geçen yıl boyunca Tesla, belirli araçlara bazı seçenekler ekleyerek daha hızlı teslimat süreleri sunmaya başladı. Örneğin, temel Model Y aracına daha büyük 20 inçlik jantları eklerseniz daha hızlı elinize geçebilir. Yani fazladan 2.000 $ daha verirseniz arabanızı 5-6 ay daha önceden alabilirsiniz.

Tesla’nın ilk araçlarından Model 3 de hala popüler ancak teslimat süreleri Model Y’ye göre daha kısa. Model 3’ün tüm sürümleri yıl sonuna kadar elinize geçebiliyor. Tesla sipariş almayı durdurduğunda büyük ihtimalle ilk sınırlanan araç Model Y olacaktır.

Teslimat süreleri, insanların araçlarını aldıklarında daha farklı olacak bir araç satın almalarına sebep olacak kadar uzuyor. Tesla araçlarını her zaman güncelliyor ve araç piyasaya çıktından bir yıl sonra teslim alıyorsanız, muhtemelen birkaç yeni özelliği ve değişikliği olacaktır.

Etüd Bilişim
Etüd Bilişim
https://www.etud.com

​​​Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamızdoğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.