İletişim
Nurtepe Mah. Alibeyköy Cad, Çam Sk. No35/A,
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Work Inquiries
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Back

Elon Musk’ın Twitter İçin Büyük Planları Var

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yatırımcılara Twitter için büyük planlarını anlatan bir sunum kitapçığı dağıttı. Yatırımcılara sunduğu belgelere göre, Musk’ın önümüzdeki birkaç yıl içinde Twitter’ın gelirleri için büyük planları ve beklentileri var. Görünüşe göre sosyal medya paylaşım sitesi olan Twitter’ın yapısı ve sistemi büyük değişikliklere uğrayacak.

Elon Musk zaten projelerinde hiç bir zaman küçük hayaller kurmadı diyebiliriz. Elektronik araç şirketi Tesla ve roket şirketi SpaceX ile iki endüstriyi yeniden icat etti ve dünyayı değiştirdi diyebiliriz. Şimdi ise 44 milyar dolarlık Twitter’ı satın almak istiyor.

Dünyanın en zengin adamı olan Elon Musk, son günlerde yatırımcılara Twitter için büyük ve bazıları inanılmaz olan planlarını ve ekonomik hedeflerini özetleyen bazı belgeler verdi. New York Times gazetesinin aktardığı bilgilere göre Elon Musk’ın önümüzdeki yıllarda sosyal medya için öngördüğü inanılmaz planları var.

ElonMusk, konuşmasında Twitter’ın yıllık gelirini geçen yıl 5 milyar dolardan 2028 yılına kadar 26,4 milyar dolara çıkaracağını iddia etti. Bay Musk’a göre reklam gelirleri 2020’de yaklaşık yüzde 90 olmasına rağmen bu oran yüzde 45’e düşecek. Belgelere göre, 2028’de reklamlardan 12 milyar dolar gelir, aboneliklerden ise yaklaşık 10 milyar dolar gelecek.

Belgeye göre, 2028 yılına kadar yaklaşık 1,3 milyar dolar yıllık gelire ulaşacak olan Twitter, 2023’te ödemelerden 15 milyon dolar gelire sahip olacak. Şirketin bugün bahşiş ve alışveriş içeren ödeme işi ihmal edilebilir düzeyde. Bay Musk’ın, dijital ödeme hizmeti PayPal’ın popülerleşmesine yardımcı olduğu için Twitter’a ödeme yetenekleri sunabileceğine dair spekülasyonlar var. Belgeye göre, Elon Musk, tüm bu değişikliklerle birlikte, Twitter’ın kullanıcı başına ortalama gelirini (sosyal medya şirketleri için önemli bir ölçüt) 24,83 dolardan 2028’de 30,22 dolara çıkarabileceğini tahmin ediyor.

Bay Musk, Twitter’ın toplam kullanıcı sayısını 217 milyondan 2025’te yaklaşık 600 milyona ve bundan altı yıl sonra 931 milyona ulaşacağını tahmin ediyor. Bu büyümenin çoğu, kullanıcıların uygulamadaki deneyimlerini kişiselleştirmek için ayda 3 dolar ödediği Twitter Blue dahil olmak üzere Twitter’ın reklam destekli programından gelecek. Satış konuşmasına göre, Bay Musk 2025 yılına kadar 69 milyon Twitter Blue kullanıcısı ve 2028’de 159 milyon kullanıcı bekliyor.

Etüd Bilişim
Etüd Bilişim
https://www.etud.com

​​​Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamızdoğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.