İletişim
Nurtepe Mah. Alibeyköy Cad, Çam Sk. No35/A,
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Work Inquiries
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Back

Twitter, Elon Musk’ın Teklifini Kabul Etti

Twitter yönetiminden sorulum en üst kurul, Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık devasa satın alma teklifini resmen onayladı. Geçtiğimiz mart ve nisan aylarının başından bu yana gündemi meşgul eden Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması hakkında bugün son derece önemli bir olay yaşandı. Twitter Yönetim Kurulu, Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık satın alma teklifine resmen onay verdi.

Twitter tarafından SEC isimli kuruma sunulan belgede Twitter yönetimi, yatırımcılarına resmi kanallar ile tavsiyede bulundu. Belgede “Twitter Yönetim Kurulu, anonim olarak, çeşitli faktörleri değerlendirdikten sonra, birleşme işleminin uygun olduğuna, birleşmenin ve Şirket tarafından öngörülen diğer işlemlerin politikalara uygun olduğuna karar verdi.” ifadelerini açıkladı. Sorumlu kurul, yatırımcılara da “Yönetim Kurulu birleşme sözleşmesinin onaylanması için oy vermenizi tavsiye ediyor.” açıklamasında bulundu.

elon musk twitter

Elon Musk Twitter

Twitter Satılıyor Mu?

Twitter Kurulu’nun aldığı bu önemli kararla birlikte Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma süreçlerinde bir engel daha ortadan kalkmış oldu. Bu aşamadan sonra satma kararı, doğrudan yatırımcılara devredildi. Twitter hissesine sahip olan bu kişiler, hisselerini Elon Musk’ın sunduğu hisse başına 15,22 dolarlık, yani toplamda 44 milyar dolarlık teklifi kabul edip etmeme kararını yakında kamuoyuna sunacak. Yatırımcıların da bu teklifi onaylaması durumunda Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması için gerekecek tek faktör, temelde Elon Musk’ın parayı vermesi olacak.

Elon Musk, Katar Ekonomik Forumu’nda yakın zamanda yaptığı yeni duyuruda anlaşmanın hissedarlar tarafından onaylanmasını birkaç çözülmemiş şeyden biri olarak gördüğünü söylemişti. Bu da Elon Musk’ın yatırımcılara pek de güvenmediğini ön plana çıkarmıştı.

Elon Musk, 5 Nisan’da sunduğu satın alma teklifinin ardından yaşanan tartışmaların sonunda 13 Mayıs’ta anlaşmayı askıya aldığını açıklamıştı. Musk’, anlaşmayı askıya almasının nedenini ise Twitter’ın spam ve sahte hesaplar hakkında paylaştığı verinin gerçek dışı olması olarak paylaşmıştı.

Elon Musk, Twitter hakkındaki son duyurusunu yaklaşık beş gün önce yapmıştı. Musk, çalışanlarıyla yaptığı görüşmelerde Twitter’ı TikTok gibi eğlenceli ve bilgilendirici bir platforma çevirmeyi hedeflediğini paylaşmıştı.

Etüd Bilişim
Etüd Bilişim
https://www.etud.com

​​​Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamızdoğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.