İletişim
Nurtepe Mah. Alibeyköy Cad, Çam Sk. No35/A,
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Work Inquiries
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Back

Gucci Mağazaları Kripto Para İle Ödemeleri Kabul Edecek

İtalyan lüks markası Gucci, Amerika’daki bazı mağazalarında kripto para birimleri ile ödeme kabul etmeye başlayacak.

Müşteriler, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin dahil olmak üzere bir dizi kripto para birimini kullanarak ödeme yapabilecekler. Hizmet, bu ay içinde Los Angeles’taki Rodeo Drive ve New York’taki Wooster Caddesi de dahil olmak üzere bazı büyük satış noktalarında sunulacak. Fransız Kering şirketinin sahibi olduğu Gucci, sanal para birimlerini kabul etmeye önce az sayıda mağaza ile başlasa da önümüzdeki günlerde bu sayının artacağı tahmin ediliyor. Firma ayrıca ödemeleri Shiba Inu ve Dogecoin ve Blok Coin ile de alacağını açıklamalarına ekledi.

Kripto Paralar İle Ödeme Nasıl Olacak?

Mağazalarda kripto para ile ödeme yapan müşterilere, mobil cihazlarda çalışan bir finansal işlem uygulaması olan dijital varlık cüzdanıyla kullanmak üzere QR kodlu bir e-posta gönderilecektir. QR veya hızlı yanıt kodları, cep telefonları tarafından okunabilen ve pandeminin başlangıcından bu yana giderek yaygınlaşan siyah beyaz, barkod benzeri karelerdir. Marka, bu kararını yakın gelecekte doğrudan işlettiği tüm Kuzey Amerika mağazalarına tanıtmayı planladığını da açıkladı. Moda sektörünün lideri konumundaki bir markanın bu açıklaması, büyük işletmeler tarafından kripto para birimlerinin kabulü için ileriye doğru atılmış bir adımı işaret ediyor. Gucci, ödeme olarak kripto para birimini alacağını açıklayan en son büyük isim markadır. Teknoloji devi Microsoft, ABD telekom şirketi AT&T ve kahve zinciri Starbucks da dahil olmak üzere dünyanın en büyük markalarından bazıları artık dijital para birimlerini kabul ediyor.

Bu, markanın kripto para birimi ve dijital varlıklar dünyasına ilk girişi değil. Mart ayında Gucci , gerçek hayattaki kıyafetlerin yanı sıra dijital varlıkları satmak için kullanmayı planladığı “Gucci’nin metaverse’deki varlığını” temsil eden bir dijital mağaza olan Gucci Vault’u piyasaya sürdü.

Marka ayrıca Bored Ape Yacht Club ve Cool Cats gibi NFT dünyasının önde gelen oyuncularıyla işbirliği içinde NFT’ler de yayınladı. NFT’ler veya değiştirilemez tokenler, kripto para birimleri tarafından kullanılan bir blok zinciri, kayıt tutma sistemine bağlı benzersiz dijital varlıklardır.

Etüd Bilişim
Etüd Bilişim
https://www.etud.com

​​​Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamızdoğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.