İletişim
Nurtepe Mah. Alibeyköy Cad, Çam Sk. No35/A,
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Work Inquiries
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Back

Kablosuz Kulaklıklar İçin Bluetooth LE Audio Teknolojisi Hazır!

Kablosuz kulaklıkları daha etkin bir hale getirirken sınırları ortadan kaldıran ve çok daha kaliteli ses sunan Bluetooth LE Audio standardının kullanıma hazır olduğu duyuruldu. Peki bu yeni ve gelişmiş teknoloji, tüketicilere neler sunacak?

Bluetooth teknolojisinin geliştirilmesi için çalışmalar yürüten Bluetooth SIG, CES 2020 etkinlikleri kapsamında en yeni teknolojisi Bluetooth LE Audio’yu duyurmuştu. Şimdiyse bu yeni teknoloji için önemli bir gelişme yaşandı. Bluetooth LE Audio’nun kullanıma hazır olduğu açıklandı. Yeni teknoloji, bluetooth dünyasında kulaklıklara getirilen en büyük yenilik haber bültenlerinde yer buluyor.

Yıllardır üzerinde çalışılan bu yeni teknoloji, tüketiciler için oldukça önemli avantajlar sunuyor. Örneğin Bluetooth LE Audio uyumlu kablosuz kulaklıklar, piyasadaki kablosuz kulaklıklardan çok daha gelişmiş ve verimli olacak. Bu, daha uzun kullanım süresi sunan bu teknoloji oldukça iyi özelliklere sahip. Ancak yeni teknolojinin avantajları sadece bundan ibaret değil. Kullanıcılar, Bluetooth LE Audio uyumlu kulaklıklarda yer alacak LC3 kodekler ile daha düşük bit hızında daha yüksek ses kalitesi sunacaklar. Bu da dolaylı olarak kullanım süresini yükseltecek.

Bluetooth LE Audio

Bluetooth LE Audio

Bir Kaynağa Sınırsız Kulaklık Bağlanabilecek

Bluetooth LE Audio’nun belki de en dikkat çeken özelliği, sınırlamaları ortadan kaldırıyor olmasıdır. Bilirsiniz; normal koşullarda bir akıllı telefon, eş zamanlı olarak yalnızca bir kulaklık ile bağlantı kurar. Bluetooth LE Audio ile bu durum çok farklı hale gelecek. Diyelim ki bir spor salonu ya da bir sinema salonundasınız. Bluetooth LE Audio destekli kulaklık ve ses kaynağı, aynı anda çok sayıda kulaklığa bağlanıp, ses aktarımı yapabilecek.

Bluetooth SIG tarafından yapılan duyurulara göre Bluetooth LE Audio, Android 13’ün beta sürümünde yerleşik olarak yer alıyor. Yani Android 13 güncellemesi alacak akıllı telefonlar, bu teknolojiyi kullanıcılara sunacaklar. Ayrıca; ekibe göre piyasadaki bazı kablosuz kulaklıklar, yazılım güncellemeleri ile Bluetooth LE Audio desteğine kuvaşabilecekler. Bluetooth LE Audio desteğiyle teknoloji mağazalarında yer alacak kablosuz kulaklıklar merakla bekleniyor. Bu teknolojik ürünlerin 2022’nin sonuna doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Etüd Bilişim
Etüd Bilişim
https://www.etud.com

​​​Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamızdoğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.