İletişim
Nurtepe Mah. Alibeyköy Cad, Çam Sk. No35/A,
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Work Inquiries
[email protected]
T: +90 212 266 07 77
Back

Netflix’e Canlı Yayınlar Eklenecek

Netflix bünyesine canlı yayın hizmetlerini eklemek için çalışmalara başlamış olabilir. Deadline isimli dergi tarafından yayınlanan bir habere göre, Netflix şu anda stand-up gösterileri ve diğer canlı içerikler için bir canlı yayın seçeneği üzerinde çalışıyor. Deadline tarafından belirtildiği gibi, canlı yayın desteği, Netflix’in yakın zamanda bir emlak dizisi olan Selling Sunset tarafından düzenlenen canlı toplantıları yayınlama ve yarışma şovları için canlı oylama yapma olasılığını açabilir.

Netflix, bu özelliği canlı komedi stand-up gösterileri yayınlamak için de kullanabilir. Ayrıca bu yıl Netflix, Netflix Is a Joke Fest adlı ilk canlı ve yüz yüze komedi festivalini gerçekleştirdi. Los Angeles merkezli etkinlik birkaç gün sürdü ve Ali Wong, Bill Burr, Jerry Seinfeld, John Mulaney ve daha fazlası dahil olmak üzere 130’dan fazla popüler komedyen katıldı. 

netflix canlı yayın

Netflix, etkinlikte kaydettiği programlardan bazılarını bu ayın sonunda ve Haziran ayında yayınlamaya başlayacak. Ancak Netflix bu karardan vazgeçerse canlı yayınlanan içerikler, kullanıcıların izlemesi için daha sonradan da yayınlanabilir. Netflix bu kararla ayrıca kaybettiği abonelerini geri kazanmayı ve ücretlerde artışa gitmeyi planlıyor.

Şimdiye kadar, yakında Netflix‘e gelecek özellik hakkında henüz fazla bir şey bilmiyoruz ve Netflix, The Verge’in konu hakkında açıklama talebine ise yanıt vermedi. Netflix’in en büyük rakiplerinden biri olan Disney Plus, şimdiden canlı yayınlara başladı. Şubat ayında Disney Plus, hizmet için bir ilk olan Akademi Ödüllerinin canlı bir gösterisini yayınladı. Ayrıca, bu yıl platformda canlı bir dizi olarak piyasaya sürülecek olan ünlü dans yarışması dizisi Dancing With the Stars’ın da yeni evi oldu.

Netflix’in en son kazanç raporunda, film ve dizi izleme hizmeti on yıldan uzun bir süredir ilk kez abone kaybettiğini bildirirken, Disney Plus bünyesine 2022’nin ilk çeyreğinde 7,9 milyon yeni kullanıcı eklemeyi başardı. Gelir ve abonelerdeki düşüşü önlemeye yardımcı olmak için Netflix şifre paylaşımı konusunda potansiyel olarak çöküşün yanı sıra daha ucuz bir reklam destekli seçeneği eklemeyi de raporda ima etti.

 

Etüd Bilişim
Etüd Bilişim
https://www.etud.com

​​​Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamızdoğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.